שיפוץ דירה ברחוב כרמיה

דירתנו בת 4 חדרים משתרעת על קומה שלמה (4 כיווני אוויר) 140 מ״ר בבנין שנבנה ב-1936.
עברנו לגור בדירה זו ב-1986 עם שני ילדינו, ועשינו שיפוץ יסודי בדירה לפני כניסתנו.
מאז ועד עכשיו בצענו בדירה שינויים קלים, צבענו וסיידנו חדרים מסויימים. בינתיים הילדים בגרו, יצאו מהבית והקימו משפחות, כך שנותרנו בדירה שניים.
מצב הדירה חייב שיפוץ יסודי, ועתה כששנינו פרשנו לגמלאות החלטנו לעשות זאת.
לשם כך גייסנו את האדריכלית רינת אשכנזי שהיתה לנו היכרות קודמת איתה.

רינת הכינה הצעה לשיפוץ, ולאחר מספר פגישות יצאנו לדרך עם הקבלן המשפץ דוד משה, אתו יש לנו היכרות ונסיון רב שנים.
בתחילה הנחייתנו היתה לבצע רק את השינויים ההכרחיים, ולנסות לשמר את הקיים בדירה, כמו מטבח וחדרי שירותים.
ככל שהתקדמנו בעבודות פינוי הדירה העלתה רינת הצעה לבטל שירותי אורחים נפרדים, ובמקומם להגדיל את המטבח ולהפוך אותו למקום שבו חיים יום-יום ובו אוכלים עם הנכדים שמרבים לשהות אצלנו במהלך השבוע, במקום להשתמש בפינת האוכל – שימוש אותו יש לעשות רק כשכל המשפחה או חברים מוזמנים לארוחה.

הרעיון נתקל בהתנגדות מוחלטת מצידי, אך רינת לא ויתרה ובדרכה השקטה חזרה בכל פעם לרעיון תוך הדגשה שזה יחייב החלפת ארונות המטבח והשיש – כלומר הוצאה גדולה שרציתי להימנע ממנה. רינת ״גייסה״ לרעיון את אישתי, ולאחר מספר פגישות בהן הצביעה על יתרונות הצעתה, החלטתי לקבל אותה ולהתקדם. מאותו רגע השתנתה צורת העבודה בינינו לחלוטין – רינת נטלה את ההובלה כאשר אנו אומרים מה כוונתנו והיא מתרגמת אותן לביצוע.

תכנון ארונות המטבח הפך לנושא מורכב, עקב שינויים שצצו בעקבות הריסת השירותים והופעת עמוד תומך במטבח שלא ניתן להסירו. רינת היתה בדירה בכל מקרה או שאלה שהקבלן היה זקוק לה, מתבוננת, מבקרת, ובעיקר – פותרת בעיות ומסירה כל מכשול. היא נתנה לנו מספר אפשרויות לגבי יצרני ארונות מטבח – בחרנו במטבחי זיו והיא נפגשה עם המתכנן שלהם מספר פעמים, אתנו ובלעדינו, ולהערכתי השקיעה רק בסעיף זה למעלה מ-30 שעות עבודה. כך היה גם הלאה- רינת מאתרת ספקים – ולא אחד בלבד – לכל נושא ועניין, הולכת איתנו לפגישות ומשאירה את ההחלטה בידינו, תוך ניתוח היתרונות והחסרונות בכל מקרה, מבצעת מעקב אחרי ההספקות, פותרת בעיות שמתעוררות וכו׳ וכו׳.

שיטת העבודה המסורה שלה, והנכונות לעמוד לרשותנו ככל שנדרש, בנועם ובשלווה מבלי להילחץ, אפשרה לנו לסמוך עליה אופן מלא ולראות אותה ממש כבת משפחה לכל דבר.

הרעיונות שהביאה היו מבריקים – תאורת חדרי האמבטיה היה רעיון בלעדי שלה אותו סכמה עם ״קמחי תאורה״ ואני חייב להודות שלא בדיוק הבנתי מה עומד לקרות, אבל סמכתי עליה והתוצאה היתה פשוט מדהימה. וזו רק דוגמא אחת מהרבה. היו לנו רעיונות בנושאים שונים שחלקם ראינו בחו״ל או בשיפוצים של אחרים, אשר שיקפו את הטעם האישי שלנו והמראה והאוירה שרצינו בדירתנו. לדוגמא ריצוף חדרי האמבטיה וחיפוי הקירות בהם שאותם רצינו מסוג מסוים של מרצפות וצבע כחול קובלט כפי ראינו באנגליה. רינת הצליחה לרדת לסוף דעתנו והוציאה את רצוננו לפועל. כשלא היו בנמצא אריחים כחולים קטנים, חיפשה אצל מספר ספקים, ולבסוף רכשנו אריחים כחולים גדולים והיא לקחה על עצמה למצוא מי שיחתוך אותם לגודל הנדרש וכך לפתור את הבעיה ולענות על משאלתנו.

השיפוץ הסתיים והדירה שודרגה באופן נפלא בכמה דרגות ביחס למה שהיתה קודם. הודיתי לרינת על התעקשותה בעניין המטבח שהפך לגולת הכותרת של השיפוץ – הוא אכן הפך למקום שבו אנו נמצאים הרבה ונהנים מכל רגע – זהה לחלוטין למטבח שראינו לפני שנים בבלגיה וחלמנו לעשות כמוהו בדירתנו.

באופן דומה למדה והפנימה את כמויות הספרים העצומות, כלי הכסף ואוספי הפורצלן שברשותנו, ולמצוא להם פתרונות חכמים ונוחים לשימוש בחיי היום יום. ירידתה לפרטים היתה כה גדולה שאפילו בבחירת הוילונות לדירה לא נחה ולא שקטה עד שמצאה בדיוק את הסוג והדוגמא שרצינו, ואז ליוותה את כל התהליך עד להתקנתם הסופית לשביעות רצונה המקצועית ושביעות רצוננו.

עברתי כבר מספר שיפוצים בחיי בליווי אדריכלים, אך צורת העבודה שרינת הצליחה לפתח איתנו היא האולטימטיבית לדעתי, וכך גרמה לנו שהשיפוץ יעבור בקלות יחסית.

אשמח לפרט ולהוסיף לכל מי שיבקש.

מכתב תודה מיעל

רינת מלוה אותנו כבר שנים, בתחילה עיצבנו דירת גג בתל אביב על בוריה במשך השנים שינינו הוספנו, רינת  זמינה, מקצועית, נכונה לכל בעיה והתלבטות, סובלנית והכי חשוב תמיד עם חיוך ונוחות.

יעל 

מכתב תודה מניסים צבי

ברצוני להודות לך על הליווי בעיצוב הדירה החדשה שלי.
תמיד היית לי זמינה, עם פתרונות שימושיים המותאמים להעדפות האישיות שלי, אני ממליץ בחום את מקצועית, סבלנית ותמיד עם חיוך גם כאשר בשטח השתנו דברים.
תודה על הפתיחות, הרעיונות והנכונות שהפגנת לאורך כל התהליך.

ניסים צבי

מכתב תודה מביאנקה פישר

רינת היקרה, תודה רבה על הביטחון שהשרית עלי בקבלת החלטות, תודה על המקצועיות, על הדרך בה עשינו יחד ובנחת, בזכות כל אלו קיבלתי בית חדש מעוצב מואר ומתאים לעורך חיי, שנים שרציתי לערוך שינוי בביתי ופחדתי, הרסנו ובנינו כמעט מחדש ואיתך זאת הייתה חוויה.

פישר ביאנקה

המלצה ממשפחת ג'אמי

הנדון: מכתב המלצה

עבדנו עם רינת אשכנזי עיצוב ואדריכלות פנים במשך תקופה של כמה חודשים בה ביצעה רינת אשכנזי את עבודתה בביתנו החדש עם חזרתנו לארץ אחרי שנים בחו"ל.
הפרויקטים הנ"ל דרשו הגשת תוכניות ברמת דיוק גבוה במיוחד, הן מבחינת עמידה בלוחות הזמנים אבל בעיקר בכל הקשור לביצוע העבודה.
ועמידתה ביעדים אלה בצורה מושלמת.

רינת אשכנזי היא מקצועית, בעלת ניסיון רב, קשובה לצרכי הלקוח ובעל תודעת שירות גבוהה.
אנחנו מודים לרינת על ביצוע עבודתה וניהול הפרויקט לשביעות רצוננו.
אנו ממליצים בחום!!

בברכה

משפחת גיאמי

המלצה ממנכ"ל קאנטרי דקל

הנדון: מכתב המלצה- רינת אשכנזי

רינת אשכנזי – 'עיצוב ואדריכלות פנים' עובדת עם חברת אורטן בע"מ מזה כשנה וחצי, במהלכה ביצעה פרויקטים מגוונים, ובהם, שיפוץ ושדרוג מאות מ"ר של שטחים ציבורים, שדרוג אולמות ועוד.

במהלך עבודתה, נדרשה רינת להגיש תכניות ברמת דיוק גבוהה במיוחד, הן מבחינת העמידה בלוחות הזמנים אך בעיקר בכל הקשור לביצוע העבודה, ולניהול צוות העובדים.
רינת בעלת ניסיון רב והיא ניחנה במקצועיות יוצאת דופן, ביחסים בינאישיים מצוינים ובתודעת שירות גבוהה, המתאפיינת בהקשבה מתמדת לצרכי הלקוח.

הנהלת הקאנטרי, העובדים והמנויים היו שבעי רצון מעבודתה של רינת לאורך כל הדרך ואנו מודים לה על העבודה וההשקעה.
אנו מאחלים לרינת הצלחה בפרויקטים עתידיים.

בברכה,

מנכ"ל קאנטרי דקל

שינוי גודל גופנים